wtorek, 1 marca 2011

ALBANIAN WINTER


Ochłonęliśmy po ostatnich wydarzeniach w Tiranie, cała sytuacja wydaje się już opanowana. Oczywiście poglądy ludzi i żądania przedwczesnych wyborów wciąż są aktualne, ale na szczęście postulaty są formułowane merytorycznie i miejmy nadzieję, że nie dojdzie do powtórki z dramatycznych wydarzeń.
Opozycja, a na jej czele Edi Rama nie poddaje się w
nawoływaniu do narodowego sprzeciwu wobec polityki rządu, ale muszę przyznać że sama jest mało przekonywująca i politolodzy nie widzą różnicy pomiędzy partią rządzącą a opozycyjną. Póki co trwa polityka wzajemnego oskarżania się, szukania haków i sposobności na wskazania korupcyjnego działania rządu. Trzeba przyznać, że to ostatnie ma sens i zmienia świadomość ludzi i sposób postrzegania polityki kreującej demokrację. Społeczność albańska domaga się zmian, nowej świeżości, miejmy nadzieję, że następne wybory otworzą ku temu możliwości a nie staną się jedynie zmianą warty przy korupcyjnych przekrętach...
Koniec na dziś polityki, bo Albania zacznie kojarzyć nam się z czymś niebezpiecznym, a to nieprawda. To przepiękny kraj, szczególnie zimą:)
Albania to kraj południa Europy i pomimo całego egzotycznego towarzystwa, pory roku mają tu niezwykle regularny charakter. Póki co trwa zima...Oczywiście na północy, jako że jest bardziej górzysta, śnieg pada częściej i dłużej się utrzymuje, za to widoki są tam piękniejsze i nawet zimą chce się je podziwiać:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz